Przewodnik po chłodziarko zamrażarkach laboratoryjnych — kluczowe funkcje i technologie

Porady

Chłodziarko zamrażarki laboratoryjne, to profesjonalne urządzenia, które wyposażone są w wysokowydajne systemy chłodnicze. Dwie oddzielne przestrzenie robocze, które mają dwa różne zakresy temperatur to znacznie większe możliwości i szerszy zakres zastosowań w idealnym środowisku. Chłodziarko zamrażarka laboratoryjna zapewnia bezpieczne przechowywanie substancji wrażliwych na nawet najmniejsze skoki temperatur. Taki sposób przechowywania gwarantuje niezmienność próbki pod względem fizykochemicznym. Jakie kluczowe funkcje ma chłodziarka laboratoryjna? Jakie technologie wykorzystują chłodziarki laboratoryjne?

Kluczowe funkcje chłodziarko-zamrażarek laboratoryjnych

Chłodziarka laboratoryjna znana jest także jako lodówka laboratoryjna i stanowi doskonałe połączenie chłodziarki i zamrażarki. Pozwala ona na bezpieczne przechowywanie substancji wrażliwych na wahania temperatury, materiałów wybuchowych oraz materiałów łatwopalnych. Tego typu szafy chłodnicze są niezbędnym elementem wyposażenia laboratorium. Pozwalają zachować jednorodność temperatury oraz jej precyzyjną kontrolę. Wyposażone są w specjalne jednostki sterujące i monitorujące, które uruchamiają systemy alarmowe i zabezpieczenia w przypadku awarii.

Technologie stosowane w chłodziarko-zamrażarkach laboratoryjnych

Lodówki laboratoryjne są dostępne w różnych technologiach. Technologia kompresorowa sprawia, że procesy zachodzące w parowniku to przechodzenie czynnika chłodniczego ze stanu ciekłego w gazowy. W tym momencie parownik pobiera ciepło z wnętrza chłodziarki laboratoryjnej, czego efektem jest obniżenie temperatury w niej. Zaletą takiego rozwiązania jest wysoka wydajność chłodnicza mimo temperatury otoczenia.

Technologia termoelektryczna opiera się na wykorzystaniu półprzewodnikowych termoelektrycznych pomp ciepła przenoszących energię cieplną przy minimalnej ruchomości części. Tego typu technologia pozwala nie tylko efektywnie chłodzić, ale także podgrzewać temperaturę. Z kolei technologia bezfreonowa opiera się na tym, że czynnik chłodniczy jest pozbawiony tego gazu.

Wybór odpowiedniej chłodziarko-zamrażarki laboratoryjnej

Podczas wyboru odpowiedniej chłodziarko zamrażarki laboratoryjnej należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim ważna jest ilość materiału, jaki będzie w niej przechowywany. Ponadto trzeba uwzględnić wolną przestrzeń na jej ustawienie. W dzisiejszych czasach coraz częściej uwzględnia się jeszcze energooszczędność urządzeń oraz koszty ich eksploatacji. Jeśli więc szukasz chłodziarko zamrażarki laboratoryjnej, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania, to sprawdź naszą ofertę!

Napisz do nas

Zapraszamy do wysłania zapytania poprzez formularz kontaktowy. Wypełnij pola formularza i skontaktujemy się z Tobą.

    Wybierz walutę