Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kolby laboratoryjne
Kolby laboratoryjne
Kolby laboratoryjne, służą do przeprowadzania różnego typu reakcji chemicznych, ale także do destylacji, czy przechowywania odczynników. Posiadają charakterystyczną budowę – szeroką podstawę i wąską szyjkę. Są jednym z naczyń najczęściej spotykanych w przestrzeni laboratorium.
Kolby chemiczne – jakie wybrać?
W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości kolby szklane, które spełniają wszystkie restrykcyjne normy laboratoryjne. Istnieje możliwość wyboru ich objętości w rozpiętości od 25 ml do 20 tys. ml. Dlaczego wybierane są do pracy w laboratorium? Oferowane przez nas kolby laboratoryjne wykonane z białego szkła borokrzemowego. Wykazują odporność na działanie wysokiej temperatury, roztworów zasadowych i kwasów. Doskonale sprawdzają się w laboratorium, gdyż ich powierzchnia posiada obojętne pH, a jednocześnie odporna jest na wahania temperatur i wykazuje niską temperaturę topnienia.
Istnieje wiele rodzajów kolb szklanych, które ze względu na inne przeznaczenie, różnią się od siebie kształtem i wielkością. Przykładowo kolby Erlenmeyera to jedne z najbardziej popularnych naczyń, które charakteryzują się poręcznym, stożkowatym kształtem oraz niską ceną. Mogą być otwarte lub zakręcane. Natomiast kolby laboratoryjne płaskodenne używane są najczęściej do przechowywania odczynników. Ich płaskie dno ma swoje wady i zalety – umożliwia wygodne przechowywanie, ale sprawia, że kolby te nie wytrzymują zbyt dużych różnic temperatury i ciśnienia. Kolby kuliste, czyli okrągłodenne, nie wykazują tego problemu. Wykorzystywane są do przeprowadzania reakcji, przy czym dobrze radzą sobie zarówno w warunkach próżniowych, jak i podczas wysokiego nadciśnienia.