Temperatura to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na przydatność odczynników laboratoryjnych. Jej niestabilność może spowodować chemiczny rozkład lub denaturację białek w próbkach materiałów. Długoterminowe przechowywanie próbek w odpowiednich warunkach, które nie powodują takiego ryzyka, umożliwia zastosowanie zamrażarki niskotemperaturowej. Jest to specjalistyczny sprzęt, który gwarantuje bezpieczeństwo próbek biologicznych, chemicznych i medycznych. Ma zastosowanie w laboratoriach farmaceutycznych, biologicznych oraz medycznych, jak również w segmencie spożywczym i kosmetycznym.

Zamrażarki głębokiego mrożenia z naszej oferty

Zamrażarki niskotemperaturowe to urządzenia przeznaczone do głębokiego mrożenia, niezastąpione w długoterminowym przechowywaniu próbek. Jednym z wiodących producentów tego typu sprzętu laboratoryjnego jest niemiecka firma Binder, ciesząca się dużym uznaniem również wśród laboratoriów w Polsce. Zamrażarki tej marki wyróżnia duża pojemność, wydajny agregat chłodniczy oraz doskonała izolacja termiczna. Pracują w zakresie temperatur od -40 do -90oC. Zapewniają możliwość szybkiego chłodzenia także po wielokrotnym otwarciu drzwiczek. Powrót do wymaganej temperatury następuje w kilka sekund po ich ponownym zamknięciu. W efekcie korzystanie z oferowanych przez nas produktów jest całkowicie bezpieczne nawet przy ich intensywnej eksploatacji. Oznacza to również lepszą kontrolę procesu mrożenia.

Do zalet laboratoryjnych, niskotemperaturowych zamrażarek Binder zaliczają się również:

  • nieskomplikowana obsługa,
  • proste serwisowanie,
  • trwałość,
  • cichy tryb pracy,
  • efektywność,
  • niska emisja ciepła do otoczenia.

W przypadku najnowszych modeli zamrażarek Binder, ich producent poświęcił bardzo dużo uwagi ekologii. Dzięki temu są to jedne z najefektywniejszych energetycznie urządzeń w swojej klasie, a jednocześnie nie zastosowano w nich szkodliwego dla środowiska czynnika chłodniczego. Te zamrażarki posiadają wszystko, czego potrzeba do długotrwałego przechowywania wrażliwych próbek materiałów biologicznych, chemicznych i medycznych, a dodatkowo ich stosowanie jest bezpieczne z punktu widzenia ochrony środowiska.

Zamrażarki niskotemperaturowe -86ºC z bezpiecznym czynnikiem chłodniczym

Czynniki chłodnicze w starszych typach zamrażarek mogą być niebezpieczne dla otoczenia. Zamrażarki niskotemperaturowe Biden wyróżniają się na tym tle – zastosowana w nich technologia nie stanowi zagrożenia dla środowiska nawet w chwili pojawienia się usterki. Modele zamrażarek z technologią R-290 i R-170 przeszły wszystkie wymagane testy bezpieczeństwa. Dodatkowym zabezpieczeniem ich pracy jest bezpotencjałowy styk alarmowy, który można połączyć z systemem alarmowym budynku.

Ekologiczny charakter produktu została osiągnięta także poprzez niskoemisyjność oraz wysoką efektywność energetyczną przy jednoczesnej energooszczędności. Pobór mocy utrzymuje się przez cały czas działania na możliwie najniższym poziomie. Nawet nieustanna praca nie wpływa negatywnie ani na środowisko, ani na budżet laboratorium.

Close Menu
×

Koszyk