Szafy bezpieczeństwa Dueperthal dedykowane są do przechowywania różnego rodzaju niebezpiecznych, łatwopalnych materiałów przede wszystkim w laboratoriach, ale również w przemysłowych halach produkcyjnych. To produkty najwyższej jakości, spełniające rygorystyczne kryteria, a przy tym posiadające wszystkie wymagane certyfikaty. Szafy na materiały niebezpieczne renomowanej niemieckiej firmy dopracowywano przez lata, dzięki czemu stanowią rozwiązanie niezwykle zaawansowane oraz funkcjonalne.

Czytaj więcej

O konieczności przechowywania substancji niebezpiecznych w specjalnych szafach bezpieczeństwa mówi norma europejska PN-EN 14470-1:2010. Zgodnie z przepisami szafa bezpieczeństwa powinna się automatycznie zamknąć w momencie wybuchu pożaru. Po zamknięciu drzwi muszą się uszczelnić. Korzystanie z tego rodzaju rozwiązań to powszechna praktyka w ośrodkach naukowo-badawczych na całym świecie. Dostępne w naszej ofercie szafy bezpieczeństwa Dueperthal gwarantują skuteczność i niezawodność. Niemiecka marka produkuje szafy w różnych szerokościach i wysokościach, co pozwala z łatwością dopasować je do konkretnej przestrzeni.

Wysokiej jakości szafy bezpieczeństwa

Do największych zalet szaf na materiały niebezpieczne należą m.in.:

  • wykonanie z wysokiej jakości, odpornych materiałów,
  • trwałość, pozwalająca na użytkowanie przez wiele lat,
  • praktycznie zerowe koszty eksploatacji,
  • regulowane nóżki ułatwiające poziomowanie szafy.

Co więcej, szafy materiałów niebezpiecznych malowane są proszkowo na kolory dostępne w palecie RAL. Dzięki temu szybko i bezproblemowo można rozpoznać, jaki rodzaj materiałów przechowuje się w danym sprzęcie. Zamontowany w wybranych produktach system utrzymujący drzwi w pozycji otwartej umożliwia komfortowe wyjmowanie i wkładanie materiałów bez konieczności podtrzymywania skrzydeł rękoma.

Wszystkie oferowane przez nas towary, zanim trafią do sprzedaży, przechodzą rygorystyczne testy, co potwierdzają załączone certyfikaty TÜV. Szafy bezpieczeństwa z reguły występują w wersjach 90 oraz 30, tzn. charakteryzują się ognioodpornością przez 90 lub 30 minut. Standardowy system wentylacji umożliwia odprowadzanie niebezpiecznych oparów; na życzenie klienta szafa może zostać wyposażona w dodatkowy wentylator

Opłacalne rozwiązanie dla przemysłu i laboratoriów

Szafy na materiały niebezpieczne posiadają zwiększoną ochronę na działanie rozmaitych chemikaliów oraz korozję. Są też wyjątkowo wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia czy zarysowania, tym samym odznaczając się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Dodatkowo na każdej półce wewnątrz sprzętu można położyć matę absorpcyjną (w zestawie), dzięki czemu przypadkowo rozlane substancje zostaną szybko wchłonięte.

Wszystkie dostępne szafy bezpieczeństwa Dueperthal mają zamek zamykany na klucz, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo pracy przebywających w pomieszczeniu osób i utrudnia dostęp do materiałów pracownikom nieupoważnionym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy. Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać optymalne rozwiązania. Odpowiemy również na wszystkie pytania kierowane do nas drogą mailową i telefoniczną.

Close Menu
×

Koszyk