Jesteśmy dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla laboratoriów, a jednym z oferowanych produktów z grupy drobnego sprzętu laboratoryjnego są niezwykle wygodne w użytkowaniu automatyczne pipety. Dostarczamy przyrządy i akcesoria laboratoryjne od najlepszych w tej branży producentów. Ich produkty to popularne wyposażenie spotykane w laboratoriach zagranicznych i polskich, cenione za niezawodność i trwałość, a w wielu przypadkach również za innowację.

Ergonomiczne, szczelne, trwałe – cechy automatycznych pipet

Automatyczne pipety z naszej oferty cechuje m.in. idealnie dopasowany do dłoni, ergonomiczny kształt, który zapewnia każdemu laborantowi komfort podczas prowadzonych przez niego nawet wielogodzinnych badań. Pipety tego rodzaju charakteryzują się również lekkością i nie nagrzewają się podczas wykonywanych przy ich użyciu czynności laboratoryjnych, co także ma znaczenie dla wygody w ich użytkowaniu. Stosowanie automatycznych pipet do badań zapewnia doskonałe parametry związane z powtarzalnością i precyzją wyników. Tego typu pipety są też bardzo dobrze uszczelnione, dzięki czemu nawet po dłuższym czasie eksploatacji nie dochodzi w nich do wycieku badanych próbek.

Pipety automatyczne dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy wariant pipet przeznaczony jest do dozowania niewielkiej ilości cieczy o stałej, niewielkiej objętości. Drugi rodzaj przyrządów do pipetowania pozwala na regulację objętości w zakresie, który zapewnia dany producent. W pipetach tych istnieje możliwość wymiany końcówek, dzięki czemu są one dopasowane również do wąskich naczyń laboratoryjnych np. małych probówek.

Close Menu
×

Koszyk