W nowoczesnych laboratoriach nieocenione znaczenie ma możliwość szybkiej, lecz jednocześnie niezwykle precyzyjnej i bezpiecznej pracy. Jest to gwarantowane wyłącznie przez najlepszy sprzęt będący wyposażeniem laboratoriów. Liczą się tu nie tylko funkcjonalne meble czy innowacyjne urządzenia laboratoryjne, ale również wygodny w obsłudze i trwały osprzęt taki jak prezentowane mieszadła.

Mieszadła mechaniczne to uniwersalne urządzenia laboratoryjne, przeznaczone do precyzyjnego mieszania cieczy o różnej objętości, gęstości i lepkości. Obok mieszadeł magnetycznych są to podstawowe narzędzia pracy laboratoryjnej przydatne na tym etapie procesów analityczno-badawczych. W swojej ofercie posiadamy szereg modeli niezawodnych mieszadeł z elektrycznym napędem.

Mieszadła na miarę nowoczesnych laboratoriów

Proponowane mieszadła to przyrządy na miarę nowoczesnych laboratoriów – niezawodne, precyzyjne i proste w obsłudze. Mają regulowaną ciągłość prędkości obrotowych i gwarantują bezpieczną pracę dzięki wbudowanemu systemowi, który natychmiast reaguje na wszelkie nieprawidłowości. System bezpieczeństwa alarmuje m.in. o przeciążeniu czy zbyt wysokiej temperaturze mieszanej cieczy. Natomiast wgrane w przyrząd oprogramowanie zapewnia pełną kontrolę i rejestrację parametrów.

Akcesoria do mieszadeł laboratoryjnych

Aby uzyskać optymalny zakres pracy laboratoryjnych mieszadeł mechanicznych, niezbędny jest dobór dodatkowych akcesoriów, które go poszerzają. Podstawowe akcesoria, które można znaleźć w naszej ofercie, to różne rodzaje prętów czy też końcówek mieszających, takie jak końcówki turbinowe, śmigłowe, łopatkowe oraz końcówki w kształcie półksiężyca lub kotwicy. Odpowiednią końcówkę mieszającą dobiera się na podstawie rodzaju stosowanego mieszadła, właściwości fizycznych cieczy oraz tego, jaki jest zamierzony rezultat procesu mieszania. W stałej sprzedaży mamy także uchwyty i statywy do mieszadeł zapewniające maksymalną stabilność poprzez możliwość utrzymania mieszadła nad naczyniem z cieczą, jak również możliwość odpowiedniego wypoziomowania przyrządu.

Close Menu
×

Koszyk