Nasze pełne wyposażenie do laboratoriów obejmuje meble, sprzęt oraz szereg akcesoriów laboratoryjnych niezbędnych do przeprowadzenia badań z różnych dziedzin naukowych. Do akcesoriów zaliczają się m.in. mieszadła magnetyczne używane do bezkontaktowego mieszania cieczy w naczyniach laboratoryjnych takich jak kolby, zlewki, a także probówki. Oferowane mieszadła magnetyczne to niezastąpiony sprzęt w czynnościach wymagających wymieszania cieczy oraz roztworów, a także miareczkowania czy też rozpuszczania odczynników.

Rodzaje dostępnych mieszadeł magnetycznych

Mieszadła magnetyczne umożliwiają mieszanie cieczy i innych płynnych próbek z równomierną prędkością o dosyć dużej sile. W większości tego rodzaju urządzeń prędkość mieszania ustawia się manualnie, natomiast jest ona kontrolowana przy pomocy prostych w odczycie wyświetlaczy cyfrowych. Nowszego typu mieszadła są zwykle wyposażone w bardzo praktyczną funkcję timera, która pozwala na ustawienie czasu potrzebnego do ukończenia procesu mieszania. Po upłynięciu czasu mieszadło zatrzymuje się samoistnie.

Dostępne w naszej ofercie mieszadła magnetyczne różnią się m.in. kształtem oraz zakresem możliwych do uzyskania prędkości obrotowych. Posiadamy na sprzedaż również mieszadła z opcją grzania. Są to przyrządy wyposażone w płytę grzewczą, która podtrzymuje stałą temperaturę podczas pełnego procesu mieszania. Takie mieszadła muszą być wytrzymałe, dlatego posiadają trwałą, odporną na uszkodzenia mechaniczne, korozję i temperaturę osiągającą nawet 250oC teflonową powłokę.

Close Menu
×

Koszyk