Komory klimatyczne to urządzenia, dzięki którym jest możliwe przeprowadzenie podlegających pełnej kontroli testów klimatycznych na dowolnych strukturach zarówno organicznych, jak i nieorganicznych. W komorach klimatycznych wytwarzane są warunki o precyzyjnie określonych właściwościach wilgotnościowych i temperaturowych. Jest to potrzebne do prowadzenia obserwacji, jak ściśle określone warunki klimatyczne wpływają na wybrane struktury.

Zastosowanie komór klimatycznych

Komory klimatyczne znajdują zastosowanie głównie w laboratoriach farmaceutycznych, gdzie umożliwiają przeprowadzenie testów stabilności leków. Na podstawie wyników takich badań określa się m.in. długość przydatności wybranego leku do użycia. Z komór klimatycznych korzystają również laboratoria kosmetyczne, które w ten sposób weryfikują zachowanie poszczególnych składników w testowanych preparatach. Dzięki temu konsumenci znają m.in. termin ważności kupowanego kosmetyku oraz to, w jaki sposób należy go przechowywać, aby nie stracił swoich właściwości. Komory klimatyczne spotykane są ponadto wśród wyposażenia laboratoriów w przemyśle spożywczym. Korzystają z nich także branża budowlana i przemysł motoryzacyjny. Pierwsza stosuje komory do badań jakości betony czy asfaltu, druga testuje w ten sposób np. trwałość połączeń klejonych.

Niezawodne komory klimatyczne w ofercie Alpbis

Komory klimatyczne dostępne w naszej ofercie posiadają wszelkie niezbędne atesty dotyczące bezpieczeństwa, poparte licznymi certyfikatami. Wszystkie produkty charakteryzują się szerokimi zakresami temperatury i wilgotności, a także doskonale wypadają w rygorystycznych testach stabilności i wytrzymałościowych. Wnętrze większości komór klimatycznych pokryto stalą nierdzewną, którą łatwo zachować w sterylnej czystości. Warto dodać, że jako doświadczona firma, działająca na rynku laboratoryjnym od wielu lat, możemy zaproponować naszym partnerom biznesowym sprzęt najwyższej jakości. Dodatkowo inwestujemy w wiedzę i szkolenia pracowników. Dzięki temu każde zlecenie przebiega szybko i sprawnie.

Komory klimatyczne Binder

Marka Binder od lat cieszy się uznaniem na rynku produktów laboratoryjnych. Jej urządzenia cechują się trwałością, ergonomią oraz świetną jakością materiałów, co dotyczy również komór klimatycznych. Dzięki zastosowaniu technologii wstępnego nagrzewania APT.line cyrkulacja powietrza w komorach klimatycznych tej marki zachodzi równomiernie. Sprawną wymianę i rejestr danych pomiarowych zapewnia port USB.

Warto dodać, że komory klimatyczne Binder znajdują zastosowanie w niewielkich placówkach i laboratoriach światowych koncernów różnych branż – sprawdzają się w indywidualnych potrzebach każdego przedsiębiorstwa. W naszym asortymencie dostępne są komory o kompaktowych rozmiarach, idealne dla każdego sektora – spożywczego, medycznego, metalurgicznego, paszowego, kosmetycznego, samochodowego oraz tworzyw sztucznych.

Jak kształtują się ceny komór klimatycznych?

Komory klimatyczne Binder to urządzenia dostępne w dosyć szerokim zakresie cenowym, a o indywidualnych kosztach zakupu decydują głównie cechy takie jak:

  • wielkość sprzętu,
  • zakres temperatur,
  • system regulacji wilgotności,
  • liczba półek.

Koszt komory klimatycznej zależy również od dodatkowych funkcji, w które wyposażony został wybrany model urządzenia. Binder jest producentem znanym z innowacyjnych rozwiązań, które stosuje dla zwiększenia niezawodności i precyzji swoich urządzeń laboratoryjnych, pamiętając jednocześnie o wygodzie ich użytkowników. Modele komór klimatycznych są z reguły wyposażane w prosty w odczycie wyświetlacz informujący np. o poziomie wilgotności czy też alarmujący o nieprawidłowym pomiarze. Urządzenia tej firmy posiadają również interfejs do podłączenia z komputerem, system niezależnej kontroli dawki światła UV-A i światła widzialnego przy pomocy kulistych czujników.

W celu otrzymania dokładnej kwoty należy skontaktować się z profesjonalnym dystrybutorem produktów. Specjaliści, po zapoznaniu się z potrzebami klienta, doradzą optymalne rozwiązanie dopasowane do wymagań i aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa oraz zaproponują konkurencyjne ceny. W naszej firmie dbamy o przejrzystą współpracę i jasne warunki finansowe – każdy klient już na początku kontaktu jest poinformowany o kosztach całościowych i ewentualnych opcjach dodatkowych.

 

Czytaj więcej

Komory klimatyczne dostępne w naszej ofercie posiadają wszelkie niezbędne atesty dotyczące bezpieczeństwa, poparte licznymi certyfikatami. Wszystkie produkty charakteryzują się szerokimi zakresami temperatury i wilgotności, a także doskonale wypadają w rygorystycznych testach stabilności i wytrzymałościowych. Wnętrze większości komór klimatycznych pokryto stalą nierdzewną, co przekłada się na komfort użytkowania oraz powierzchnię łatwą do sprzątania. Warto dodać, że jako doświadczona firma, działająca na rynku laboratoryjnym od wielu lat, możemy zaproponować naszym partnerom biznesowym sprzęt najwyższej jakości. Dodatkowo inwestujemy w wiedzę i szkolenia pracowników. Dzięki temu każde zlecenie przebiega szybko i sprawnie, z zachowaniem surowych zasad bezpieczeństwa.

Komory klimatyczne Binder

Marka Binder od lat cieszy się uznaniem na rynku produktów laboratoryjnych. Jej wyroby cechują się trwałością, ergonomiczną konstrukcją oraz wykonaniem z najlepszych materiałów, przy pomocy innowacyjnych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu technologii komory wstępnego nagrzewania APT.line cyrkulacja powietrza zachodzi niezwykle równomiernie. Sprawną wymianę i rejestr danych pomiarowych zapewnia port USB. Warto dodać, że komory klimatyczne Binder znajdują zastosowanie w niewielkich placówkach i laboratoriach światowych koncernów różnych branż – poszczególne modele urządzeń łatwo dostosowuje się do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. W naszym asortymencie dostępne są komory o kompaktowych rozmiarach, idealne do każdego sektora – spożywczego, medycznego, metalurgicznego, paszowego, kosmetycznego, samochodowego oraz tworzyw sztucznych.

Komora klimatyczna cena

Na cenę komory klimatycznej składa się wiele elementów. Do najistotniejszych należą przede wszystkim:

  • wielkość sprzętu,
  • zakres temperatur,
  • system regulacji wilgotności,
  • liczba półek.

Koszt komory klimatycznej zależy również od dodatkowych funkcji, takich jak np. wyświetlacz informujący o wilgotności i alarmach, interfejs do połączenia z komputerem, system niezależnej kontroli dawki światła UV-A i światła widzialnego przy pomocy kulistych czujników. W celu otrzymania dokładnej kwoty należy skontaktować się z profesjonalnym dystrybutorem produktów. Specjaliści, po zapoznaniu się z potrzebami klienta, doradzą optymalne rozwiązanie dopasowane do wymagań i aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa oraz zaproponują konkurencyjne ceny. W naszej firmie dbamy o przejrzystą współpracę i jasne warunki finansowe – każdy klient już na początku kontaktu jest poinformowany o kosztach całościowych i ewentualnych opcjach dodatkowych.

 

Close Menu
×

Koszyk