Komory fitotronowe to wyposażenie laboratoriów potrzebne do stworzenia sztucznych, optymalnych warunków dla wzrostu roślin lub innych organizmów żywych. Wzrost ten stymulowany jest poprzez jednorodne naświetlenie, odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza, które można uzyskać w danej komorze. Dzięki komorom fitotronowym można stworzyć stałe warunki klimatyczne na potrzeby badawcze lub hodowlane w miejscach takich jak:

  • katedry naukowe,
  • laboratoria badawcze,
  • laboratoria producentów roślin.

Zaawansowane technologicznie fitotrony Binder

Naszą propozycją są zaawansowane technologicznie fitotrony laboratoryjne firmy Binder, które pozwalają na utworzenie specyficznych, stałych warunków klimatycznych w celu hodowli lub badań zachowań roślin. Binder to uznana na całym świecie marka z wieloletnią tradycją, nieustannie inwestująca w rozwój nowych rozwiązań wdrażanych w sprzęt laboratoryjny. Każda oferowana przez nas komora fitotronowa jest projektowana, produkowana i montowana w siedzibie firmy na terenie Niemiec.

Seria wyprodukowanych przez Binder wolnostojących komór fitotronowych KBWF charakteryzuje się naturalnym oświetleniem, a także szerokim zakresem regulacji wilgotności oraz temperatury. Wyposażono je w wewnętrzne rejestratory danych, zapisywanych w formacie otwartym, które z łatwością można przegrać na nośnik USB w celu dokładnej analizy. Komory fitotronowe z oświetleniem pozwalają na niezwykle precyzyjną symulację określonych warunków środowiskowych. Ponadto użytkownik może dowolnie sterować warunkami klimatycznymi nawet przez dłuższe okresy. Urządzenia z tej serii posiadają wbudowany port dostępu, mogą być również połączone z komputerem przy pomocy złącza ethernet. W oferowanych modelach fitotronów najważniejsze dane wyświetlają się na czytelnym, kolorowym ekranie LCD. Ekran dotykowy pozwala na intuicyjną i wysoce funkcjonalną kontrolę parametrów.
Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz możliwości dostosowania wyposażenia do konkretnych warunków, z komór fitotronowych Binder korzysta branża farmaceutyczna oraz chemiczna przy różnego rodzaju badaniach materiałów. Przede wszystkim zaś są to komory potrzebne w pracowniach hodowli roślin.

Innowacje w zasięgu ręki

Fitotrony, tak jak i komory klimatyczne do testów stabilności czy też komory dynamicznych zmian klimatycznych Biden, wyposażone zostały przez producenta w jego autorską technologię wstępnego nagrzewania APT.line. Jest to rodzaj systemu ogrzewania, który zapewnia równomierny rozkład temperatury we wnętrzu komory. Wolnostojące fitotrony tej firmy mogą być programowane czasowo, a dodatkowo są wyposażone w ogrzewane drzwi, które zabezpieczają urządzenie przed wpływem zewnętrznych warunków środowiskowych na warunki uzyskane wewnątrz komory. Mają też zmiennie ustawiane kasety oświetleniowe, pozwalające na regulowanie strumienia światła według potrzeb indywidualnie prowadzonych badań bądź hodowli. W urządzeniach można regulować też parametry takie jak: temperatura, wilgotność i prędkość obrotowa wentylatora. Rozwiązania te powodują, że urządzenia klimatyczne Biden są mało wymagające w obsłudze i niewielkim nakładem pracy można otrzymać wiarygodne rezultaty badawcze lub bardzo dobre wyniki w specjalistycznej hodowli roślin.

 

Czytaj więcej
  • ośrodków naukowych,
  • laboratoriów badawczych,
  • katedr naukowych,
  • producentów roślin

oraz wszystkich tych, którzy potrzebują wysokiej jakości urządzeń, umożliwiających kontrolę upraw.

Nasze fitotrony laboratoryjne to urządzenia idealnie dopasowane do specjalistycznych potrzeb przemysłu i nauki. Proponujemy modele różniące się wysokością, szerokością oraz zakresem funkcjonalności. Korzystanie z komór fitotronowych to niezwykle wygodny proces – urządzenia te można bez problemu przemieszczać na zamontowanych kółkach i stawiać w wybranym miejscu. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagane jest częste transportowanie upraw pomiędzy pomieszczeniami czy przyległymi budynkami.

Binder to uznana na całym świecie marka z wieloletnią tradycją, nieustannie inwestująca w rozwój nowych technologii. Każda oferowana przez nas komora fitotronowa jest projektowana, produkowana i montowana w siedzibie firmy na terenie Niemiec.

Niezawodne fitotrony laboratoryjne Binder

Seria komór fitotronowych wolnostojących KBWF charakteryzuje się naturalnym oświetleniem, a także szerokim zakresem regulacji wilgotności oraz temperatury. Wyposażono je w wewnętrzne rejestratory danych, zapisywanych w formacie otwartym, które z łatwością można przegrać na nośnik USB w celu dokładnej analizy. Komory fitotronowe z oświetleniem pozwalają na idealną symulację określonych warunków środowiskowych. Ponadto użytkownik może dowolnie sterować warunkami klimatycznymi nawet przez dłuższe okresy.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz możliwości dostosowania wyposażenia do konkretnych warunków, z komór fitotronowych Binder korzysta branża farmaceutyczna oraz chemiczna przy różnego rodzaju badaniach materiałów.

Urządzenia posiadają wbudowany port dostępu, mogą być również połączone z komputerem przy pomocy złącza ethernet. W oferowanych modelach najważniejsze dane wyświetlają się na czytelnym, kolorowym ekranie LCD. Ekran dotykowy pozwala na intuicyjną i wysoce funkcjonalną kontrolę parametrów.

Innowacje w zasięgu ręki

Dzięki technologii wstępnego nagrzewania APT.line łatwo jest stworzyć naturalne środowisko dla wzrostu roślin. Komory fitotronowe wolnostojące umożliwiają również programowanie odcinków czasowych i wyposażone są w ogrzewane drzwi, co pozwala stworzyć jednorodne warunki przez żądany okres. Użytkownik ma do wyboru trzy widma światła, a specjalna powłoka Timeless chroni szkło przed korozją. Kluczowe znaczenie ma tutaj równomierność oświetlenia, co korzystnie wpływa na wszystkie znajdujące się wewnątrz uprawy.

Z produktów Binder korzystają ośrodki przemysłowe i laboratoria w wielu krajach. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem i składania zapytań ofertowych. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy i pomożemy wybrać optymalne komory fitotronowe zgodne z Państwa potrzebami.

 

Close Menu
×

Koszyk