Oferowane przez nas komory umożliwiają wdrażanie innowacyjnych metod badawczych w licznych dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu metalowego, samochodowego oraz farmaceutycznego i spożywczego. Sprzedajemy nowoczesne komory dynamicznych zmian klimatycznych, pozwalające na przeprowadzanie na badanych materiałach testów stabilności i wytrzymałościowych. Przy cyklicznych analizach z powodzeniem zdają egzamin jako tańsza alternatywa testów temperaturowych.

Czytaj więcej

Komora dynamiczna jako tester wytrzymałości

W asortymencie naszego sklepu znajdują się komory dynamiczne renomowanej firmy Binder, światowego lidera w dziedzinie komór do symulacji warunków środowiskowych dla laboratoriów naukowych i przemysłowych. Przy pomocy produkowanych przez niego urządzeń można sprawdzać, jak przedmioty badań reagują na zmieniające się z określoną częstotliwością warunki takie jak temperatura oraz wilgotność.

Zaawansowana technologia komór zapewnia uzyskanie wiarygodnych danych o wytrzymałości próbek materiałów. Otrzymanie wyników każdorazowo poprzedzają serie testów opartych na generowaniu różnych warunków klimatycznych, w tym ekstremalnych (od niezwykle wysokich do bardzo niskich temperatur).

Oferowane przez nas komory dynamicznych zmian klimatycznych Binder dzielą się na kilka serii:

  • MK – komory do szybkich zmian temperatury,
  • MKT – komory do szybkich zmian temperatury z rozszerzonym zakresem niskich temperatur,
  • MKF – komory do szybkich zmian temperatury, wyposażone w system regulacji wilgotności,
  • MKFT – komory do szybkich zmian temperatury z rozszerzonym zakresem niskich temperatur, wyposażone w system regulacji wilgotności.

Kategorie MK oraz MKT służą do opracowywania profili wytrzymałościowych w zakresie od -40°C lub -70°C do 180°C. Z kolei MKF oraz MKFT poza badaniem wpływu temperatury na materiał dają również możliwość regulowania wilgotności w zakresie od 10 do 98% wilgotności względnej. Dodatkowy atut stanowią różne dostępne u nas pojemności komór – od 60 do 720 litrów.

Komora dynamiczna Binder – nowatorstwo i precyzja

Należące do oferty komory dynamiczne są wykorzystywane do badań środowiskowych, które wymagają wysokich temperatur (nawet 180°C). Dzięki dużej dokładności pomiarów umożliwiają efektywne testy na próbkach poddawanych bardzo niskim i bardzo wysokim temperaturom.

Komory Binder znakomicie nadają się do tworzenia wyszukanych profili klimatycznych, uwzględniając przy tym normy EN, IEC oraz MIL. Wszystkie nasze produkty wyposażono w innowacyjną technologię komory wstępnego nagrzewania APT.line™. Charakteryzuje się szybkim czasem reakcji oraz dokładnym czujnikiem wilgotności, dając gwarancję precyzji pomiaru przy każdej zmianie ustawienia temperatury, a jednocześnie zapewnia jej jednorodny rozkład.

Warto podkreślić, że technologia APT.line™ pozwala na zużycie nawet o 30% mniej energii w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą. Służymy pomocą w razie wątpliwości dotyczących rodzaju komory i udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania o jej zastosowanie.

Close Menu
×

Koszyk