Zwyczajne chłodziarki i lodówki włączają się w fabrycznie ustawianych odstępach czasu, przez co nie da się utrzymać w nich jednorodnej, bezpiecznej dla specyfików temperatury. Z myślą o aptekach i laboratoriach farmaceutycznych powstały chłodziarki farmaceutyczne. Pracują one z tą samą mocą przez cały czas, dzięki czemu eliminują ryzyko przechłodzenia lub wzrostu ciepła we wnętrzu urządzeń.

Czytaj więcej

Najistotniejsze cechy chłodziarek farmaceutycznych

Dostępne w naszym sklepie chłodziarki wyróżniają się pojemnością. Są w stanie pomieścić wiele specyfików (nawet do 360 l netto) na kilku półkach o maksymalnym obciążeniu do 45 kg. Mimo dużej przestrzeni sprzęt charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami i posiada regulowane nóżki. W ten sposób chłodziarki farmaceutyczne nie zajmują zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu, przez co można ustawić ich kilka obok siebie.

Zakres temperatury od 3 do 16ºC pozwala na bezpieczne przechowywanie preparatów oraz próbek niezależnie od warunków środowiskowych. Chłodziarki posiadają dynamiczny układ chłodzenia, który nie dopuszcza do wahań temperatury. W praktyce nawet nagła zmiana otoczenia nie wpłynie na sytuację wewnątrz komory. Ta sama zasada dotyczy częstszego otwierania i zamykania drzwiczek urządzenia. Chłodziarka farmaceutyczna cechuje się ponadto automatycznym systemem odszraniania i elektronicznym sterowaniem. Bezproblemowa obsługa jest jedną z jej najważniejszych zalet.

Oprócz tego nasze produkty posiadają takie walory, jak:

  • zwiększona odporność na urazy dzięki wnętrzu z tworzyw sztucznych,
  • poprawione bezpieczeństwo, które zapewniają dołączone alarmy optyczne oraz znajdujący się na wyposażeniu zamek,
  • łatwa obsługa poprzez zewnętrzny wyświetlacz cyfrowy,
  • niski pobór energii w ciągu 24 godzin,
  • dobre oświetlenie wewnętrznymi lampami LED,
  • opcja płynnego regulowania temperatury,
  • wysoki poziom izolacji termicznej.

Chłodziarka farmaceutyczna od wiodącego producenta

Nasza oferta opiera się na sprawdzonych technologiach i zaufanych dostawcach. Z tego względu w sklepie można znaleźć chłodziarki farmaceutyczne LIEBHERR, które wyróżniają się wysokim poziomem wykonania oraz bezpieczeństwa. Producent postawił też na pełną ekologiczność swoich produktów. Widoczna jest przede wszystkim poprzez energooszczędność. Największy i najbardziej pojemny model Mkv3913 pobiera energię na poziomie zaledwie 1,315 kWh/24 godz. Oprócz tego LIEBHERR jako pierwszy zrezygnował z wykorzystywania szkodliwego czynnika chłodniczego z freonami CFC/HFC. W jego zastępstwie chłodziarki farmaceutyczne tej marki stosują przyjazne środowisku, naturalnie wytworzone czynniki R 290 oraz R 600a. Ekologia dotyczy także całego procesu produkcyjnego.

Jeśli interesują Państwa profesjonalne i bezpieczne chłodziarki farmaceutyczne cena proponowana przez nasz sklep powinna okazać się zadowalająca. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących asortymentu czy wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Podczas rozmowy podzielimy się doświadczeniem, aby pomóc w wyborze modelu.

Close Menu
×

Koszyk