Planowanie rozbudowy laboratorium. Od czego zacząć?

Zarówno stworzenie od podstaw, jak również rozbudowanie laboratorium wymagają starannego planowania. W takich miejscach nie ma mowy o improwizacji czy kompromisach – przestrzeń musi być ergonomiczna, komfortowa i bezpieczna. Jeżeli jesteś na etapie projektowania wnętrza, zapoznaj się z trendami, które aktualnie obowiązują w branży. Dostarczą Ci ciekawych informacji i nowego spojrzenia na segmentację stanowisk do testowania czy przechowywania farmaceutyków. Będą też wskazówką podczas kupowania mebli laboratoryjnych.

Czytaj dalej

Jak dbać o meble laboratoryjne? Czyszczenie i konserwacja

Meble laboratoryjne muszą sprostać wielu sytuacjom, a dodatkowo niezwykle istotna jest dbałość o o ich odpowiedni poziom czystości. Jeśli przeprowadzone są na nich konkretne doświadczenia, to zanieczyszczenia mogą prowadzić do uzyskiwania zakłamanych wyników. W związku z tym z pewnością przydadzą się odpowiednie płyny, najlepiej medyczne do dezynfekcji powierzchni. Jednak samo czyszczenie powinniśmy przeprowadzać delikatny środkiem do mycia oraz miękką szmatką, dzięki której unikniemy powstawania zarysowań. Jeśli czystość jest szczególnie ważna to można dodatkowo używać specjalnych lamp, które pozwolą na sterylizację powierzchni całego pomieszczenia, w tym czasie jednak nikt nie powinien się w nim znajdować. Co jeszcze warto wiedzieć o czyszczeniu i konserwacji mebli laboratoryjnych?

Czytaj dalej

Jakie standardy powinny spełniać meble laboratoryjne?

Meble laboratoryjne służą zarówno jako miejsce, w którym przechowywany jest sprzęt badawczy, jak i jako obszar prac związanych z reakcjami chemicznymi. Zwłaszcza ze względu na to drugie zastosowanie meble laboratoryjne muszą być więc odporne na działanie bardzo wielu substancji. Raz mogą bowiem na nie oddziaływać związki jednego typu, a raz związki innego typu. Meble laboratoryjne, które narażone są na wysokie temperatury, robione są zazwyczaj z ceramiki, ponieważ to właśnie ten materiał wykazuje znaczną odporność na gorąco.

Czytaj dalej

Laboratorium od podstaw. Jak dobrać meble do wnętrz?

Dobrze wyposażone i funkcjonalne laboratoria lub punkty pobrań materiału do badań to coraz częściej domena nie szpitali, jak można by było się spodziewać, ale ośrodków prywatnych, oferujących dużo bardziej specjalistyczny zakres działań, jak ten dostępny w ramach NFZ. Z pewnością też jest on wykonywany szybciej, bez konieczności długiego i frustrującego oczekiwania w kolejce. Niestety, za taką profesjonalną usługę należy odpowiednio też zapłacić.

Czytaj dalej

Podstawowe elementy umeblowania laboratorium

Laboratorium to specyficzne miejsce, w którym codziennie przeprowadzane są różne badania, doświadczenia, analizy, a także kontrole procesów technologicznych, jakości surowców oraz produktów. W tej szczególnej przestrzeni pobierane są próbki niezbędne do wykonania zleconych badań, a następnie w odpowiedni sposób do nich przygotowywane.

Czytaj dalej
Close Menu
×

Koszyk